Rekordni obisk košarkarskega 3x3 turnirja v Dolu

V soboto, 14. maja 2016, se je odvijal 15. Košarkarski turnir, ki ga je organiziral ŠD Partizan Dolsko v sodelovanju z Občino Dol pri Ljubljani. Turnir je bil odprtega tipa in je privabil v naš konec rekordno število ekip. V društvu smo bili namreč pobudniki akcije, kako Košarkarsko zvezo Slovenije (KZS) približati lokalnim organizatorjem. Na KZS so idejo sprejeli in plod sodelovanja je nagrada za zmagovalno ekipo v obliki brezplačnega nastopa na državnem prvenstvu v ulični košarki.
Zaradi dežja je turnir potekal v telovadnici OŠ Janka Modra. Da imamo organizatorji v primeru slabega vremena možnost organizirati turnir v telovadnici, je velika prednost. Podobne turnirje so bili nekateri organizatorji zaradi dežja primorani odpovedati. V članski kategoriji se je zbralo 12 ekip, od tega 3 ekipe iz naše občine.To je bil zagotovo najmočnejši turnir do sedaj. Prva tri mesta so tako odšla v Ljubljano in bližnjo okolico. Zmage so se veselili košarkarji Prodane tekme, ki so v finalu premagali ekipo Red wings. Odlično so se z močnimi ekipami kosali tudi naši občani, saj je ekipa M-elite zasedla 4. mesto. Pri osnovnošolcih so se pomerile 4 ekipe, zmage pa so se veselili člani ekipe All-star Slovan.