1. jesenski turnir 2010

V soboto, 11. septembra 2010, se je v okviru Akademije ob praznovanju 100-letnice KUD-a Dolsko, 100-letnice ŠD Partizan Dolsko, 40-letnice TD Dolsko in 30-letnice Društva upokojencev Dolsko, odvil 1. jesenski košarkarski turnir. Tokrat se je najprej začelo tekmovanje v članski kategoriji. Predtekmovanje so začeli ob 14. uri na igrišču ob kulturnem domu. Prijavljenih je bilo 8 ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini. Po predtekmovanju sta sledila četrtfinale in nato še končnica. Na koncu so največ znanja pokazali člani ekipe Senožeti. Na drugo mesto se je uvrstila ekipa Rutinerji, v malem finalu pa si je tretje mesto priigrala ekipa Tazadnja ekipa. Osnovnošolci so s predtekmovanjem začeli ob 16. uri na košarkarskem igrišču za podružnično šolo Dolsko. Prijavilo se je 5 ekip. Najboljša je bila ekipa Lakers, drugo mesto so osvojili člani ekipe K'r nekateri, tretje pa TJBD. Udeleženci so bili navdušeni nad organizacijo še enega turnirja v jesenskem obdobju. Do sedaj je bilo od majskega odprtega turnirja pa do marčevsekga občinskega predolgo mrtvilo, ki smo ga z jesenskim turnirjem prekinili.